2015 Battlefield Cross Country Festival

September 26, 2015


Results By Cajun Timing (info@cajuntiming.com)

Table of Contents

Finish List - Girls - JV/Middle School Girls
Finish List - Girls - High School Girls
Team Summary - Girls - JV/Middle School Girls
Team Summary - Girls - High School Girls
Finish List - Boys - JV/Middle School Boys
Finish List - Boys - High School Boys
Team Summary - Boys - JV/Middle School Boys
Team Summary - Boys - High School Boys
Top

Overall Finish List - Boys

JV/Middle School Boys

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

1

768

Blake Cook St. Aloysius

11:43.4

5:52/M

7

 

2

2

774

Tripp Guglielmo St. Aloysius

11:47.7

5:54/M

8

 

3

3

695

Easton Rish Northwestern Middle School

11:58.7

5:59/M

8

 

4

4

689

Dylan Jackson Northwestern Middle School

11:59.2

6:00/M

8

 

5

5

563

Brian Miller Catholic, Baton Rouge

12:07.2

6:04/M

9

 

6

6

775

Matthew Hubbell St. Aloysius

12:11.1

6:06/M

7

 

7

7

559

Jack Lieux Catholic, Baton Rouge

12:12.2

6:06/M

9

 

8

8

562

Andy Mertz Catholic, Baton Rouge

12:13.3

6:07/M

9

 

9

9

800

Owen Simon St. George Catholic School

12:14.1

6:07/M

7

 

10

10

770

Christopher Cuntz St. Aloysius

12:15.3

6:08/M

8

 

11

11

560

Jack Maddox Catholic, Baton Rouge

12:16.5

6:08/M

9

 

12

12

664

Carson Warren Most Blessed Sacrament School

12:18.7

6:09/M

6

 

13

13

567

Ben Weller Catholic, Baton Rouge

12:19.3

6:10/M

9

 

14

14

754

Luke Bella St Thomas More Catholic School

12:23.6

6:12/M

8

 

15

(< 5)

906

Colt Crain Zachary

12:26.5

6:13/M

9

 

16

15

777

Alex Leonard St. Aloysius

12:27.2

6:14/M

7

 

17

16

617

John Walker McDonald Dunham

12:31.1

6:16/M

6

 

18

17

853

Carlos Zambrano St. Michael

12:31.3

6:16/M

11

 

19

18

561

Britt McLindon Catholic, Baton Rouge

12:33.8

6:17/M

9

 

20

19

565

Carter Rome Catholic, Baton Rouge

12:38.2

6:19/M

9

 

21

(> 7)

564

Luke Romano Catholic, Baton Rouge

12:39.1

6:20/M

9

 

22

20

797

Zachary Morgan St. George Catholic School

12:41.3

6:21/M

7

 

23

(> 7)

558

Luke Falgoust Catholic, Baton Rouge

12:42.7

6:21/M

9

 

24

21

832

Bennett Saia St. Jude Elementary

12:49.3

6:25/M

6

 

25

22

694

Easton Rider Northwestern Middle School

12:49.8

6:25/M

7

 

26

23

683

Wyatt Barbe Northwestern Middle School

12:52.1

6:26/M

7

 

27

24

582

Tyler Bruno CHA Crusaders

12:53.3

6:27/M

7

 

28

25

801

Lance Wade St. George Catholic School

12:53.8

6:27/M

8

 

29

26

598

Todd Goudeau Copper Mill Elementary

12:54.9

6:27/M

6

 

30

27

851

Joey Santoro St. Michael

12:56.7

6:28/M

11

 

31

28

872

Luke McMillan West Feliciana

12:56.8

6:28/M

9

 

32

(> 7)

566

Barrett Simpson Catholic, Baton Rouge

13:00.1

6:30/M

9

 

33

(> 7)

556

Eli Barbin Catholic, Baton Rouge

13:00.3

6:30/M

9

 

34

29

587

Joshua Miller CHA Crusaders

13:03.2

6:32/M

5

 

35

30

772

Joseph Ellis St. Aloysius

13:04.8

6:32/M

7

 

36

31

844

Justin Green St. Michael

13:09.2

6:35/M

11

 

37

32

715

Walker Ridge Our Lady of Mercy

13:10.2

6:35/M

8

 

38

33

579

Peter Aucoin CHA Crusaders

13:12.3

6:36/M

7

 

39

34

700

Fisher Baudier Our Lady of Mercy

13:15.5

6:38/M

7

 

40

35

696

Ethan Savario Northwestern Middle School

13:16.8

6:38/M

8

 

41

36

716

Cody Rikhoff Our Lady of Mercy

13:17.3

6:39/M

6

 

42

37

867

Emery Godke West Feliciana

13:18.1

6:39/M

9

 

43

38

533

Anderson Dewitt Alexandria Country Day

13:22.3

6:41/M

8

 

44

39

869

Horn James West Feliciana

13:22.4

6:41/M

9

 

45

40

714

Jack Randow Our Lady of Mercy

13:25.8

6:43/M

5

 

46

41

534

Patrick Dowd Alexandria Country Day

13:30.3

6:45/M

5

 

47

42

701

Alex Bordelon Our Lady of Mercy

13:32.7

6:46/M

6

 

48

43

841

Will Clark St. Michael

13:33.3

6:47/M

9

 

49

44

713

Ben Randow Our Lady of Mercy

13:33.7

6:47/M

8

 

50

45

653

Cooper Bankston Most Blessed Sacrament School

13:34.3

6:47/M

5

 

51

(< 5)

611

Jude Thibodeaux David Thibodaux STEM

13:34.8

6:47/M

8

 

52

46

900

Cade Magee Westside Gators

13:35.6

6:48/M

8

 

53

47

781

Nicholas Raetzsch St. Aloysius

13:35.8

6:48/M

7

 

54

(> 7)

773

Bailey Faulk St. Aloysius

13:36.1

6:48/M

7

 

55

(> 7)

771

Ben Eagleton St. Aloysius

13:36.3

6:48/M

6

 

56

48

840

Charles Brumfield St. Michael

13:37.4

6:49/M

10

 

57

49

553

Payton Foreman Iowa Jr High

13:41.3

6:51/M

7

 

58

50

825

Jordon Meares St. Jude Elementary

13:42.9

6:51/M

6

 

59

51

575

Donovan Turpin Cedar Creek

13:43.1

6:52/M

8

 

60

52

837

Eli Williamson St. Jude Elementary

13:43.5

6:52/M

6

 

61

53

675

Caleb Mura North Corbin Junior High Schoo

13:44.7

6:52/M

8

 

62

(< 5)

753

Tyler Swick Southside Junior High School

13:44.9

6:52/M

7

 

63

54

668

Joe Dodds North Corbin Junior High Schoo

13:45.1

6:53/M

8

 

64

(> 7)

776

Cazes Jones St. Aloysius

13:46.9

6:53/M

7

 

65

55

673

Trevor Matherne North Corbin Junior High Schoo

13:47.3

6:54/M

7

 

66

(> 7)

783

Benjamin Tully St. Aloysius

13:48.8

6:54/M

7

 

67

56

787

Brendan Outlaw St. Amant

13:50.1

6:55/M

9

 

68

(< 5)

610

Joseph Straling David Thibodaux STEM

13:51.5

6:56/M

8

 

69

57

802

Jeremy Worley St. George Catholic School

13:52.6

6:56/M

8

 

70

58

905

Joshua Spitzer Westside Gators

13:54.8

6:57/M

7

 

71

59

895

Justin Green Westside Gators

13:55.2

6:58/M

7

 

72

60

685

Kyle Bennett Northwestern Middle School

13:55.3

6:58/M

7

 

73

61

551

Samuel Cappel Iowa Jr High

13:56.5

6:58/M

6

 

74

(> 7)

779

Max Neumann St. Aloysius

13:57.5

6:59/M

5

 

75

62

743

James Robert Sacred Heart of Jesus School

13:57.7

6:59/M

7

 

76

63

674

David Miller North Corbin Junior High Schoo

13:58.9

6:59/M

8

 

77

64

794

Sean Dunn St. George Catholic School

13:59.3

7:00/M

8

 

78

(> 7)

784

Tre' Webre St. Aloysius

14:00.1

7:00/M

5

 

79

65

843

Donavan Gegg St. Michael

14:01.1

7:01/M

9

 

80

66

706

Thomas Hyde Our Lady of Mercy

14:01.6

7:01/M

7

 

81

(> 7)

705

Andrew Gawarecki Our Lady of Mercy

14:02.2

7:01/M

8

 

82

67

873

Cole Roark West Feliciana

14:02.4

7:01/M

7

 

83

68

849

Aaron Miller St. Michael

14:03.2

7:02/M

11

 

84

69

697

Corey Simpson Northwestern Middle School

14:03.8

7:02/M

7

 

85

70

884

Jatyric Burgess Westgate

14:04.4

7:02/M

10

 

86

(> 7)

687

Jacob Grice Northwestern Middle School

14:05.3

7:03/M

8

 

87

71

603

Rhen Langley Copper Mill Elementary

14:05.5

7:03/M

5

 

88

72

681

Jalen Watson North Corbin Junior High Schoo

14:05.5

7:03/M

8

 

89

(> 7)

838

Seth Adolph St. Michael

14:06.5

7:03/M

11

 

90

73

899

Alex Lobo Westside Gators

14:08.8

7:04/M

8

 

91

(> 7)

684

Tate Bell Northwestern Middle School

14:09.1

7:05/M

7

 

92

74

793

Luke Dille St. George Catholic School

14:15.8

7:08/M

8

 

93

(> 7)

785

Reid Wilson St. Aloysius

14:17.2

7:09/M

7

 

94

(> 7)

767

Clark Chustz St. Aloysius

14:19.9

7:10/M

6

 

95

(< 5)

622

Donald Nabor East Iberville

14:21.3

7:11/M

8

 

96

75

578

Sydney Wilhite Cedar Creek

14:21.7

7:11/M

8

 

97

(> 7)

782

Harrison Thomas St. Aloysius

14:23.1

7:12/M

6

 

98

76

596

Imani Coleman Copper Mill Elementary

14:24.5

7:12/M

5

 

99

(> 7)

702

Jack Boudreaux Our Lady of Mercy

14:26.3

7:13/M

8

 

100

(> 7)

769

David Cresson St. Aloysius

14:27.1

7:14/M

6

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

101

77

546

John Wold Alexandria Country Day

14:28.3

7:14/M

5

 

102

(< 5)

593

Eli Watson Choudrant

14:30.2

7:15/M

7

 

103

(> 7)

778

Steven Mayer St. Aloysius

14:30.8

7:15/M

6

 

104

78

796

Jacob Leblanc St. George Catholic School

14:33.5

7:17/M

7

 

105

(> 7)

704

Jeffrey Esnard Our Lady of Mercy

14:33.9

7:17/M

6

 

106

79

747

Preston Stoeckle Sacred Heart of Jesus School

14:36.3

7:18/M

5

 

107

(> 7)

842

Cameron Duhon St. Michael

14:37.1

7:19/M

10

 

108

80

572

Daniel Brown Cedar Creek

14:38.3

7:19/M

6

 

109

(> 7)

690

Tyler Jackson Northwestern Middle School

14:39.6

7:20/M

7

 

110

81

759

Timothy Levron St Thomas More Catholic School

14:40.6

7:20/M

8

 

111

82

577

John Ross Wilhite Cedar Creek

14:41.3

7:21/M

8

 

112

(> 7)

692

Jacob Montalbano Northwestern Middle School

14:42.3

7:21/M

8

 

113

83

834

William Sterling St. Jude Elementary

14:42.8

7:21/M

5

 

114

84

1078

Blaison Treuil Holy Family School

14:44.3

7:22/M

7

 

115

85

552

Gavin Eckard Iowa Jr High

14:48.8

7:24/M

7

 

116

86

761

William Rippel St Thomas More Catholic School

14:48.8

7:24/M

6

 

117

(> 7)

795

Dylan Hart St. George Catholic School

14:49.1

7:25/M

8

 

118

87

733

Walter Herasymiuk Sacred Heart of Jesus School

14:50.3

7:25/M

7

 

119

(> 7)

703

Darby Buras Our Lady of Mercy

14:50.6

7:25/M

7

 

120

(> 7)

780

Miles Peneguy St. Aloysius

14:51.8

7:26/M

8

 

121

(> 7)

798

Foster Ogden St. George Catholic School

14:52.7

7:26/M

8

 

122

(> 7)

686

Luke Dubee Northwestern Middle School

14:52.8

7:26/M

7

 

123

88

762

Timmy Seiler St Thomas More Catholic School

14:54.1

7:27/M

7

 

124

(> 7)

799

Noah Riche St. George Catholic School

14:54.1

7:27/M

7

 

125

89

608

Seth Savario Copper Mill Elementary

14:54.7

7:27/M

6

 

126

90

601

Mckenzie Hood Copper Mill Elementary

14:55.1

7:28/M

6

 

127

(< 5)

633

Jaron Douglas Glen Oaks

14:55.3

7:28/M

10

 

128

91

539

Hynson Luke Alexandria Country Day

14:55.6

7:28/M

8

 

129

92

868

Julian Horn West Feliciana

14:56.1

7:28/M

7

 

130

(> 7)

709

Brooks Lewis Our Lady of Mercy

14:56.3

7:28/M

7

 

131

(> 7)

792

Kole Bulot St. George Catholic School

14:57.7

7:29/M

8

 

132

93

735

Ethan Hunter Sacred Heart of Jesus School

14:57.8

7:29/M

5

 

133

94

818

Jack Dillman St. Jude Elementary

14:59.5

7:30/M

6

 

134

95

756

Patrick Day St Thomas More Catholic School

15:01.1

7:31/M

5

 

135

96

573

Trey Johnson Cedar Creek

15:01.8

7:31/M

9

 

136

(> 7)

847

Tyler Leggio St. Michael

15:02.2

7:31/M

11

 

137

97

629

Tyrell Morgan East St. John

15:02.6

7:31/M

11

 

138

(> 7)

707

William Kitto Our Lady of Mercy

15:03.2

7:32/M

7

 

139

98

814

Reed Braun St. Jude Elementary

15:03.5

7:32/M

5

 

140

99

892

Dayne Carpenter Westside Gators

15:03.6

7:32/M

6

 

141

100

540

Graham Martin Alexandria Country Day

15:03.8

7:32/M

8

 

142

101

667

Joshua Achord North Corbin Junior High Schoo

15:04.8

7:32/M

6

 

143

(> 7)

766

Joseph Serpas St. Aloysius

15:06.5

7:33/M

 

144

102

893

Joseph Cifreo Westside Gators

15:07.4

7:34/M

7

 

145

103

875

Gage Roberts West Feliciana

15:07.8

7:34/M

7

 

146

104

898

Joshua Kennedy Westside Gators

15:07.9

7:34/M

6

 

147

105

746

Dawson Stoeckle Sacred Heart of Jesus School

15:08.6

7:34/M

3

 

148

106

864

Joseph Broussard West Feliciana

15:08.9

7:34/M

8

 

149

107

727

Dawson Latona Runnels

15:13.8

7:37/M

6

 

150

108

828

Devin Percle St. Jude Elementary

15:14.2

7:37/M

7

 

151

(> 7)

691

Peyton Jarreau Northwestern Middle School

15:16.8

7:38/M

8

 

152

(> 7)

850

Joseph Phan St. Michael

15:21.1

7:41/M

9

 

153

109

532

Adam Cutrer Alexandria Country Day

15:22.5

7:41/M

8

 

154

110

542

Andrew Prejean Alexandria Country Day

15:25.6

7:43/M

5

 

155

111

646

Troy Perrett Maurepas

15:27.3

7:44/M

6

 

156

(> 7)

896

Jacob Kennedy Westside Gators

15:27.4

7:44/M

5

 

157

112

647

Gavin Reine Maurepas

15:27.6

7:44/M

6

 

158

113

586

Joseph Miller CHA Crusaders

15:28.2

7:44/M

8

 

159

(> 7)

698

Caleb Venable Northwestern Middle School

15:28.6

7:44/M

7

 

160

114

729

Sid Bowden Sacred Heart of Jesus School

15:29.8

7:45/M

5

 

161

(> 7)

688

Joseph Howell Northwestern Middle School

15:30.7

7:45/M

8

 

162

(> 7)

902

Landon Owens Westside Gators

15:32.3

7:46/M

8

 

163

(> 7)

543

Jose Rivera Alexandria Country Day

15:32.7

7:46/M

7

 

164

(> 7)

710

Loudon McGuire Our Lady of Mercy

15:34.7

7:47/M

5

 

165

115

680

Bryce Wadenpfuhl North Corbin Junior High Schoo

15:34.7

7:47/M

8

 

166

116

882

Zachary Bourque Westgate

15:35.5

7:48/M

10

 

167

117

626

Tory Horton East St. John

15:36.7

7:48/M

9

 

168

(> 7)

848

Xander Madere St. Michael

15:37.6

7:49/M

12

 

169

118

602

Cooper Knaps Copper Mill Elementary

15:37.7

7:49/M

6

 

170

119

625

Kenjatte Cannon East St. John

15:38.8

7:49/M

12

 

171

(> 7)

874

Tyler Roark West Feliciana

15:39.1

7:50/M

6

 

172

120

650

Kadin Vicknair Maurepas

15:40.1

7:50/M

6

 

173

(> 7)

827

Joseph Patterson St. Jude Elementary

15:40.2

7:50/M

8

 

174

(> 7)

708

Logan Lane Our Lady of Mercy

15:42.6

7:51/M

5

 

175

(> 7)

718

Roland Michael Toups Our Lady of Mercy

15:44.2

7:52/M

8

 

176

121

720

Parker Collett Runnels

15:46.3

7:53/M

7

 

177

(< 5)

571

Ryan Morel Catholic, Point Coupee

15:49.1

7:55/M

5

 

178

122

616

Parker King Dunham

15:50.6

7:55/M

7

 

179

123

736

Andrew Kleinpeter Sacred Heart of Jesus School

15:52.4

7:56/M

7

 

180

(> 7)

791

Austin Ainsworth St. George Catholic School

15:52.8

7:56/M

5

 

181

(< 5)

752

Gavin Oliphant Slaughter Community Charter Sc

15:53.6

7:57/M

8

 

182

(> 7)

719

Caleb Zerangue Our Lady of Mercy

15:54.4

7:57/M

6

 

183

124

624

Carlin Bartholomew East St. John

15:55.1

7:58/M

10

 

184

(> 7)

823

Roman Lange St. Jude Elementary

15:56.1

7:58/M

5

 

185

(> 7)

676

Chandler O'Malley North Corbin Junior High Schoo

15:57.1

7:59/M

6

 

186

(> 7)

711

Johnny Monsour Our Lady of Mercy

15:57.3

7:59/M

5

 

187

125

645

Colby Penalber Maurepas

15:58.3

7:59/M

6

 

188

126

599

Konnor Harborth Copper Mill Elementary

16:00.3

8:00/M

6

 

189

127

662

William Nizzo Most Blessed Sacrament School

16:02.2

8:01/M

6

 

190

(> 7)

604

Cole Madison Copper Mill Elementary

16:03.2

8:02/M

5

 

191

128

888

Traquan Michaels Westgate

16:04.8

8:02/M

9

 

192

(> 7)

677

Garrett Patrick North Corbin Junior High Schoo

16:04.8

8:02/M

6

 

193

(> 7)

594

Blake Barbe Copper Mill Elementary

16:05.6

8:03/M

5

 

194

(< 5)

549

Bryce Carandrelli Anderson Middle School

16:05.9

8:03/M

8

 

195

129

889

Earlzhauin Phillips Westgate

16:06.2

8:03/M

9

 

196

(> 7)

904

Thomas Ross Westside Gators

16:08.3

8:04/M

8

 

197

(> 7)

531

Jacob Broussard Alexandria Country Day

16:08.5

8:04/M

8

 

198

130

554

Jeremiyah Pinell Iowa Jr High

16:11.1

8:06/M

7

 

199

(> 7)

846

Cole Howell St. Michael

16:11.3

8:06/M

11

 

200

131

585

Gabriel Leblanc CHA Crusaders

16:11.5

8:06/M

7

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

201

132

659

Matthew Lubey Most Blessed Sacrament School

16:11.7

8:06/M

5

 

202

133

658

Christopher Lubey Most Blessed Sacrament School

16:12.1

8:06/M

5

 

203

134

619

Austin Stevens Dunham

16:12.7

8:06/M

5

 

204

(> 7)

671

Seth Gordon North Corbin Junior High Schoo

16:14.6

8:07/M

7

 

205

(> 7)

737

Kristopher Kleinpeter Sacred Heart of Jesus School

16:15.8

8:08/M

7

 

206

(> 7)

669

Isaiah Flores North Corbin Junior High Schoo

16:16.4

8:08/M

6

 

207

(> 7)

682

Peyton Williams North Corbin Junior High Schoo

16:17.4

8:09/M

7

 

208

(> 7)

693

Nathaniel Montgomery Northwestern Middle School

16:18.1

8:09/M

7

 

209

(< 5)

570

Ben Jumonville Catholic, Point Coupee

16:18.6

8:09/M

5

 

210

135

638

Kameron Aime Maurepas

16:18.8

8:09/M

8

 

211

(> 7)

870

Devin McClendon West Feliciana

16:20.2

8:10/M

6

 

212

136

583

Luke Knight CHA Crusaders

16:22.6

8:11/M

6

 

213

(< 5)

748

Josh Bourque Slaughter Community Charter Sc

16:22.6

8:11/M

8

 

214

(> 7)

606

William Romero Copper Mill Elementary

16:24.3

8:12/M

6

 

215

(> 7)

879

Cardell Smith West Feliciana

16:24.8

8:12/M

6

 

216

(> 7)

672

Ethan Jacobson North Corbin Junior High Schoo

16:25.5

8:13/M

8

 

217

137

726

Reagan Kyle Runnels

16:26.1

8:13/M

6

 

218

(> 7)

678

Collin Price North Corbin Junior High Schoo

16:26.1

8:13/M

8

 

219

138

808

Alex Rodriguez St. Jean Vianney School

16:27.1

8:14/M

5

 

220

(> 7)

878

David Slater West Feliciana

16:30.2

8:15/M

8

 

221

(< 5)

592

Tanner Norred Choudrant

16:32.6

8:16/M

11

 

222

139

885

Reshaun Fridie Westgate

16:33.2

8:17/M

10

 

223

(> 7)

607

Kadedan Santangelo Copper Mill Elementary

16:34.1

8:17/M

6

 

224

(> 7)

876

Donavon Rogers West Feliciana

16:34.3

8:17/M

6

 

225

140

639

Jackson Cornett Maurepas

16:34.3

8:17/M

8

 

226

141

763

Cj Sturiale St Thomas More Catholic School

16:36.7

8:18/M

6

 

227

(> 7)

712

Michael Pocorello Our Lady of Mercy

16:38.8

8:19/M

5

 

228

142

1076

Owen Hollier Holy Family School

16:39.2

8:20/M

8

 

229

(> 7)

609

Nehemiah Thompson Copper Mill Elementary

16:40.4

8:20/M

5

 

230

(> 7)

903

Jayden Ragusa Westside Gators

16:45.6

8:23/M

6

 

231

143

555

Zechariyah Pinell Iowa Jr High

16:46.1

8:23/M

4

 

232

(> 7)

741

James McKay Sacred Heart of Jesus School

16:46.5

8:23/M

4

 

233

(> 7)

742

Edwin Perrault Sacred Heart of Jesus School

16:51.3

8:26/M

4

 

234

144

789

Connor Smith St. Amant

16:53.4

8:27/M

9

 

235

(> 7)

830

Parker Robbins St. Jude Elementary

16:54.9

8:27/M

6

 

236

(> 7)

545

Rajun Valdes Alexandria Country Day

16:56.3

8:28/M

7

 

237

145

584

Brayden Lafleur CHA Crusaders

16:58.6

8:29/M

8

 

238

146

805

Ben Messina St. Jean Vianney School

16:59.6

8:30/M

7

 

239

(> 7)

739

Peter Mascari Sacred Heart of Jesus School

16:59.8

8:30/M

5

 

240

(> 7)

544

Nate Slayter Alexandria Country Day

17:00.2

8:30/M

7

 

241

147

757

Preston Horton St Thomas More Catholic School

17:00.6

8:30/M

5

 

242

(< 5)

548

Cade Perkins Amite Christian Academy

17:00.8

8:30/M

6

 

243

148

810

Aaron Vosburg St. Jean Vianney School

17:02.6

8:31/M

5

 

244

(> 7)

670

Brady Forbes North Corbin Junior High Schoo

17:03.7

8:32/M

6

 

245

(> 7)

597

Logan Curry Copper Mill Elementary

17:04.2

8:32/M

6

 

246

(> 7)

600

Thomas Harrel Copper Mill Elementary

17:06.8

8:33/M

5

 

247

149

660

Sean Melancon Most Blessed Sacrament School

17:09.3

8:35/M

6

 

248

150

786

Logan Byars St. Amant

17:19.3

8:40/M

10

 

249

(< 5)

591

Luke Jones Choudrant

17:20.1

8:40/M

10

 

250

151

890

Anthony Vongchahn Westgate

17:20.2

8:40/M

11

 

251

(> 7)

765

Jacob Whitney St Thomas More Catholic School

17:20.9

8:40/M

7

 

252

(> 7)

897

Jonathon Kennedy Westside Gators

17:24.2

8:42/M

8

 

253

(> 7)

817

Anthony Chiasson St. Jude Elementary

17:26.8

8:43/M

6

 

254

(> 7)

745

Carter Schmitt Sacred Heart of Jesus School

17:28.6

8:44/M

5

 

255

152

725

Preston Kyle Runnels

17:30.6

8:45/M

7

 

256

(> 7)

740

Jack McKay Sacred Heart of Jesus School

17:31.1

8:46/M

5

 

257

153

666

Chance Young Most Blessed Sacrament School

17:36.7

8:48/M

5

 

258

154

648

Kade Thacker Maurepas

17:41.7

8:51/M

8

 

259

155

574

Sunny Surai Cedar Creek

17:42.6

8:51/M

12

 

260

156

627

Dawson Laduke East St. John

17:43.3

8:52/M

10

 

261

(> 7)

822

Henry Hanks St. Jude Elementary

17:44.6

8:52/M

5

 

262

(< 5)

568

Gabe Andre Catholic, Point Coupee

17:44.6

8:52/M

6

 

263

157

576

John Davis Vessel Cedar Creek

17:50.6

8:55/M

6

 

264

158

628

Gonzalo Martinez East St. John

17:51.1

8:56/M

10

 

265

(> 7)

877

Austin Rolden West Feliciana

18:11.5

9:06/M

8

 

266

(> 7)

758

Matthew Hosea St Thomas More Catholic School

18:15.2

9:08/M

6

 

267

159

612

Reagan Courville Dunham

18:20.6

9:10/M

7

 

268

(> 7)

730

Luke Broussard Sacred Heart of Jesus School

18:21.8

9:11/M

5

 

269

(< 5)

749

Joseph Cart Slaughter Community Charter Sc

18:25.9

9:13/M

8

 

270

(> 7)

866

Andrew Godke West Feliciana

18:32.4

9:16/M

6

 

271

(> 7)

547

Hayden Zachary Alexandria Country Day

18:38.3

9:19/M

7

 

272

(> 7)

894

Cameron Dykes Westside Gators

18:42.8

9:21/M

8

 

273

160

615

Frank Kerns Dunham

18:44.6

9:22/M

7

 

274

161

613

Jp Dowling Dunham

18:45.2

9:23/M

7

 

275

(> 7)

580

Hayden Barnett CHA Crusaders

18:48.1

9:24/M

7

 

276

(> 7)

865

Cort Dubois West Feliciana

18:51.5

9:26/M

6

 

277

(> 7)

835

Christian Thompson St. Jude Elementary

18:52.1

9:26/M

7

 

278

(> 7)

744

Jude Robert Sacred Heart of Jesus School

18:52.3

9:26/M

5

 

279

(> 7)

871

Mason McKey West Feliciana

18:52.6

9:26/M

6

 

280

162

1074

Cameron Crochet Holy Family School

18:56.2

9:28/M

7

 

281

(> 7)

663

Douglas Poole Most Blessed Sacrament School

18:56.8

9:28/M

8

 

282

(> 7)

731

Everett Cheatham Sacred Heart of Jesus School

19:14.9

9:37/M

4

 

283

(> 7)

589

Will Stegall CHA Crusaders

19:23.3

9:42/M

7

 

284

(> 7)

605

Dylan Marionneaux Copper Mill Elementary

19:24.3

9:42/M

5

 

285

(< 5)

569

Tyler Coursey Catholic, Point Coupee

19:38.1

9:49/M

5

 

286

163

806

Jonathan Moya St. Jean Vianney School

19:38.1

9:49/M

7

 

287

(> 7)

642

Dakota Guitreau Maurepas

20:03.7

10:02/M

6

 

288

164

809

Max Stewart St. Jean Vianney School

20:04.9

10:02/M

8

 

289

(< 5)

651

Gevin Angeron Morgan City

20:10.8

10:05/M

9

 

290

(> 7)

581

Daniel Brandenburg CHA Crusaders

20:23.1

10:12/M

5

 

291

(> 7)

640

Coy Delatte Maurepas

20:30.6

10:15/M

6

 

292

(> 7)

728

Robert Belou Sacred Heart of Jesus School

20:37.6

10:19/M

7

 

293

(> 7)

655

Aidan Foreman Most Blessed Sacrament School

20:52.7

10:26/M

5

 

294

(< 5)

751

Scott Oates Slaughter Community Charter Sc

21:30.4

10:45/M

8

 

295

(> 7)

732

Tylen Daniels Sacred Heart of Jesus School

21:35.6

10:48/M

5

 

296

165

790

Alex Torres St. Amant

21:42.3

10:51/M

9

 

297

(> 7)

760

Ashton Richardson St Thomas More Catholic School

21:47.8

10:54/M

5

 

298

(> 7)

649

Karson Thacker Maurepas

21:49.8

10:55/M

6

 

299

166

788

Jordan Schmidt St. Amant

22:01.3

11:01/M

10

 

300

167

724

Lance Kraft Runnels

22:06.7

11:03/M

8

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

301

(> 7)

643

Joshua Hanna Maurepas

22:41.5

11:21/M

6

 

302

168

1075

Ethan Fitzgerald Holy Family School

22:43.9

11:22/M

6

 

303

169

1077

Augustus Pourciau Holy Family School

23:06.3

11:33/M

5

 

304

170

811

Andrew Watts St. Jean Vianney School

23:13.4

11:37/M

4

 

305

(> 7)

764

Parker Tatum St Thomas More Catholic School

27:15.6

13:38/M

6

 

306

(> 7)

738

Daniel Manchester Sacred Heart of Jesus School

28:29.2

14:15/M

3

 

 
Top

Overall Finish List - Boys

 

High School Boys

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

1

965

Jeffrey Kelley Catholic, Baton Rouge

15:59.1

5:20/M

12

 

2

2

1014

Thomas Kelton Denham Springs

16:07.8

5:22/M

12

 

3

3

971

David Toups Catholic, Baton Rouge

16:18.3

5:26/M

12

 

4

4

920

Ryan Burrell Baton Rouge Magnet

16:25.9

5:28/M

12

 

5

5

1195

John Paul Hardin Zachary

16:49.4

5:36/M

11

 

6

6

961

Caleb Dugas Catholic, Baton Rouge

16:51.4

5:37/M

11

 

7

7

990

Nathan Anderson Choudrant

16:53.1

5:38/M

10

 

8

8

1134

Alexander Landry St. Michael

16:57.7

5:39/M

11

 

9

9

966

Thomas Laville Catholic, Baton Rouge

17:01.9

5:40/M

11

 

10

(< 5)

636

Randy Carter, Jr. Jehovah-Jireh Christian

17:12.2

5:44/M

11

 

11

10

978

Gabe Poulin Cedar Creek

17:13.7

5:44/M

10

 

12

11

960

John Donner Catholic, Baton Rouge

17:13.7

5:44/M

12

 

13

12

1104

John Howe Runnels

17:19.5

5:46/M

11

 

14

13

1107

Samuel Matthews Runnels

17:22.2

5:47/M

10

 

15

14

964

Michael Hubbell Catholic, Baton Rouge

17:23.4

5:48/M

12

 

16

15

1060

David Whitehurst Episcopal

17:26.4

5:49/M

9

 

17

16

969

Collin Sarrazin Catholic, Baton Rouge

17:30.2

5:50/M

11

 

18

17

1158

Hunter Fudge West Feliciana

17:30.3

5:50/M

11

 

19

18

1131

Reed Callegan St. Michael

17:30.5

5:50/M

11

 

20

19

1146

Conner Meche Teurlings Catholic

17:33.2

5:51/M

11

 

21

20

1144

George Femmer Teurlings Catholic

17:38.9

5:53/M

11

 

22

21

1196

William Heidke Zachary

17:41.1

5:54/M

12

 

23

22

1055

Austin Broussard Episcopal

17:41.5

5:54/M

9

 

24

23

1174

Kolyn Saltzman Westgate

17:42.1

5:54/M

10

 

25

(> 7)

963

Taylor Empson Catholic, Baton Rouge

17:44.1

5:55/M

11

 

26

24

1085

Kent Milton Menard

17:50.8

5:57/M

9

 

27

25

1001

Ben Upshaw Choudrant

17:55.5

5:58/M

10

 

28

(> 7)

970

Tre' Shamlin Catholic, Baton Rouge

18:08.1

6:03/M

12

 

29

(> 7)

968

Robert Peek Catholic, Baton Rouge

18:08.4

6:03/M

10

 

30

26

1164

Chandler Sullivan West Feliciana

18:09.1

6:03/M

10

 

31

27

1133

Luke Hebert St. Michael

18:12.4

6:04/M

11

 

32

28

1045

Bryan Cain East St. John

18:13.7

6:04/M

12

 

33

(< 5)

945

Darius Wells Broadmoor

18:14.2

6:05/M

11

 

34

29

1182

Khidhr Al-Mustafa Woodlawn, Baton Rouge

18:14.2

6:05/M

11

 

35

30

1017

Christian Mallet Denham Springs

18:14.6

6:05/M

10

 

36

(> 7)

962

Josh Durnin Catholic, Baton Rouge

18:14.6

6:05/M

10

 

37

31

1059

Todd McInnis Episcopal

18:14.8

6:05/M

9

 

38

(> 7)

967

Harold Miller Catholic, Baton Rouge

18:18.1

6:06/M

11

 

39

32

1056

Elliot Hoff Episcopal

18:24.1

6:08/M

9

 

40

33

1100

Jonathan Fairley Runnels

18:25.2

6:08/M

11

 

41

34

1170

Max Ellzey Westgate

18:28.2

6:09/M

11

 

42

35

1084

Quint McMickens Menard

18:32.2

6:11/M

10

 

43

36

974

Caleb Cupit Cedar Creek

18:35.4

6:12/M

10

 

44

37

976

Collin Moak Cedar Creek

18:36.2

6:12/M

10

 

45

38

981

Brandon Vessel Cedar Creek

18:38.2

6:13/M

10

 

46

39

1171

Jakaylin Miller Westgate

18:38.5

6:13/M

12

 

47

40

1152

Trey Lemoine Walker

18:40.4

6:13/M

12

 

48

41

1090

Jacob Seeling Menard

18:45.5

6:15/M

10

 

49

42

1165

Taylor Sullivan West Feliciana

18:46.1

6:15/M

12

 

50

43

1135

William Ledet St. Michael

18:47.4

6:16/M

11

 

51

44

1099

Dean Campbell Runnels

18:47.7

6:16/M

11

 

52

45

1130

Adam Callegan St. Michael

18:48.2

6:16/M

9

 

53

46

1057

Andrew Hollier Episcopal

18:49.1

6:16/M

9

 

54

47

1145

Daniel McNair Teurlings Catholic

18:50.1

6:17/M

12

 

55

48

922

Patrick Jefferson Baton Rouge Magnet

18:53.7

6:18/M

12

 

56

49

1086

Cole Robichaux Menard

18:53.7

6:18/M

12

 

57

50

1013

Damon Gates Denham Springs

18:54.1

6:18/M

12

 

58

51

1143

Carlos Femmer Teurlings Catholic

18:55.2

6:18/M

9

 

59

52

1089

Bradon Scalisi Menard

18:59.7

6:20/M

8

 

60

53

1151

Andrew King Walker

19:06.5

6:22/M

11

 

61

54

1148

Ethan Bergeron Walker

19:07.7

6:22/M

9

 

62

55

936

Garrett Taylor Beau Chene

19:08.1

6:23/M

12

 

63

56

1162

Nate Semmes West Feliciana

19:13.6

6:24/M

10

 

64

57

919

Joseph Bourgeois Baton Rouge Magnet

19:14.7

6:25/M

12

 

65

58

1054

Trevor Babcock Episcopal

19:18.7

6:26/M

9

 

66

59

914

Jason Penton Albany

19:19.9

6:26/M

9

 

67

60

1172

Jace Peters Westgate

19:21.1

6:27/M

11

 

68

61

1128

Jeffery Brignac St. Michael

19:22.3

6:27/M

9

 

69

62

1008

Jacob Judice David Thibodaux STEM

19:22.3

6:27/M

12

 

70

63

921

Evan Doomes Baton Rouge Magnet

19:23.5

6:28/M

12

 

71

64

1149

Evan Bergeron Walker

19:23.7

6:28/M

11

 

72

65

1139

Blaise Tanner St. Michael

19:24.1

6:28/M

11

 

73

66

1058

Thomas Hugenroth Episcopal

19:25.6

6:28/M

9

 

74

(> 7)

1129

Brandon Bull St. Michael

19:27.1

6:29/M

9

 

75

67

1167

Everitt Williamson West Feliciana

19:29.1

6:30/M

10

 

76

68

977

Blake Moss Cedar Creek

19:32.7

6:31/M

8

 

77

69

1050

Kendrick Leonard East St. John

19:36.8

6:32/M

12

 

78

(< 5)

637

Christopher Ricks Jehovah-Jireh Christian

19:40.8

6:33/M

10

 

79

70

1011

Bryce Albarracin Denham Springs

19:44.5

6:35/M

12

 

80

71

1157

Tyler Ferris West Feliciana

19:45.1

6:35/M

10

 

81

72

1046

Jonnell Crockett East St. John

19:46.9

6:35/M

12

 

82

73

1159

Drew Hennessy West Feliciana

19:47.5

6:36/M

10

 

83

(> 7)

1160

Christian Rea West Feliciana

19:49.8

6:36/M

12

 

84

(> 7)

1138

Ian Rogowski St. Michael

19:51.2

6:37/M

12

 

85

74

1000

Jarod Sexton-Davis Choudrant

19:53.1

6:38/M

12

 

86

(< 5)

1072

Brandon Doucette Hammond

20:03.1

6:41/M

11

 

87

75

907

Dalton Addison Albany

20:03.2

6:41/M

9

 

88

76

1010

Stanton Sisk David Thibodaux STEM

20:04.1

6:41/M

8

 

89

77

1091

Jose Aguilera Morgan City

20:10.7

6:43/M

9

 

90

(> 7)

1136

Cole McCullough St. Michael

20:10.9

6:43/M

10

 

91

78

1126

Theo Swindell St. Amant

20:12.7

6:44/M

12

 

92

79

1082

Nick Dufrene Menard

20:14.6

6:45/M

11

 

93

80

982

Collins Walker Cedar Creek

20:18.8

6:46/M

8

 

94

81

931

Dante Saracino Beau Chene

20:19.2

6:46/M

12

 

95

82

984

Micah Barnett Central, Baton Rouge

20:19.9

6:46/M

11

 

96

83

975

Clayton Guyotte Cedar Creek

20:21.1

6:47/M

8

 

97

84

1153

Paul Loper Walker

20:22.5

6:47/M

11

 

98

(> 7)

1132

Patrick Dawson St. Michael

20:23.1

6:48/M

11

 

99

85

1083

Ascher Luke Menard

20:26.6

6:49/M

10

 

100

86

1098

Joseph Armoney Runnels

20:27.7

6:49/M

11

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

101

87

1194

Thomas Ackman Zachary

20:28.2

6:49/M

11

 

102

(> 7)

1166

Ashton Verdicanna West Feliciana

20:29.2

6:50/M

10

 

103

88

937

Jake Taylor Beau Chene

20:31.4

6:50/M

12

 

104

89

986

Blake Cluoatre Central, Baton Rouge

20:32.2

6:51/M

10

 

105

90

1109

Lee Parker Runnels

20:34.1

6:51/M

12

 

106

(> 7)

1079

Cole Arbour Menard

20:35.5

6:52/M

8

 

107

91

1119

Austin Parent St. Amant

20:36.0

6:52/M

11

 

108

(> 7)

1081

Brandon Coreil Menard

20:37.3

6:52/M

10

 

109

(> 7)

980

Jackson Robinson Cedar Creek

20:39.8

6:53/M

9

 

110

92

1188

Dontrell Porter Woodlawn, Baton Rouge

20:42.4

6:54/M

12

 

111

93

1142

Gavin Broussard Teurlings Catholic

20:43.2

6:54/M

10

 

112

94

1117

Nathaniel Carmouche St. Amant

20:43.8

6:54/M

12

 

113

95

992

Will Batterton Choudrant

20:44.4

6:55/M

12

 

114

(> 7)

1080

Seth Benton Menard

20:46.7

6:55/M

8

 

115

96

1066

Christian Villere False River

20:49.1

6:56/M

10

 

116

(> 7)

1137

Jacob Naquin St. Michael

20:52.3

6:57/M

11

 

117

97

1106

Alexander Matthews Runnels

20:54.6

6:58/M

10

 

118

98

918

Marcus Varnado Albany

21:00.5

7:00/M

9

 

119

99

991

Eric Batterton Choudrant

21:01.3

7:00/M

11

 

120

100

1038

Bryce Purpera East Iberville

21:06.6

7:02/M

9

 

121

101

1062

Zach Curtis False River

21:06.8

7:02/M

11

 

122

(> 7)

1101

Grant Fink Runnels

21:09.9

7:03/M

12

 

123

102

1015

Tristan Kenton Denham Springs

21:11.2

7:04/M

11

 

124

103

923

Sawyer Lacour Baton Rouge Magnet

21:13.1

7:04/M

10

 

125

104

1005

Jacobo Espinosa David Thibodaux STEM

21:13.9

7:04/M

9

 

126

105

1140

Kody Allen Teurlings Catholic

21:15.1

7:05/M

11

 

127

106

1189

Jonathan Ramage Woodlawn, Baton Rouge

21:15.2

7:05/M

12

 

128

107

1124

Beaux Roy St. Amant

21:15.2

7:05/M

10

 

129

108

1193

Brandon Williams Woodlawn, Baton Rouge

21:15.4

7:05/M

11

 

130

109

1009

Seth Judice David Thibodaux STEM

21:21.2

7:07/M

9

 

131

110

1185

Darmar Galvan Woodlawn, Baton Rouge

21:25.7

7:08/M

11

 

132

111

1127

Jermaine West St. Amant

21:26.6

7:09/M

12

 

133

112

917

Peyton Slade Albany

21:27.6

7:09/M

10

 

134

(> 7)

983

Gavin Witten Cedar Creek

21:27.8

7:09/M

7

 

135

113

933

Nicholas Simon Beau Chene

21:30.6

7:10/M

9

 

136

114

306

Evan Hernandez Teurlings Catholic

21:32.4

7:11/M

 

137

(> 7)

1088

Jon Scalfano Menard

21:32.5

7:11/M

10

 

138

(> 7)

1161

Justin Rea West Feliciana

21:35.3

7:12/M

10

 

139

115

1122

Eber Rivas St. Amant

21:36.2

7:12/M

12

 

140

(< 5)

1067

Paul Blanchard French Settlement

21:41.9

7:14/M

10

 

141

116

1115

Ty Sexton Slaughter Community Charter Sc

21:45.3

7:15/M

JR

 

142

117

1113

Dakota Lillie Slaughter Community Charter Sc

21:45.5

7:15/M

FR

 

143

118

1168

Jim'Qyinetaye Barnes Westgate

21:47.9

7:16/M

10

 

144

119

911

Roman Johnson Albany

21:50.2

7:17/M

12

 

145

120

930

Caleb Richard Beau Chene

21:53.2

7:18/M

9

 

146

121

1123

Matthew Rosendale St. Amant

21:54.2

7:18/M

11

 

147

(< 5)

1070

Grahm Casse Hammond

21:54.2

7:18/M

9

 

148

(> 7)

1121

Kohl Poche St. Amant

21:54.3

7:18/M

9

 

149

122

1169

Solomon Burney Westgate

21:54.6

7:18/M

9

 

150

(> 7)

1163

Luke Stelly West Feliciana

21:57.2

7:19/M

10

 

151

(> 7)

1108

Daniel Mayeaux Runnels

22:01.3

7:20/M

9

 

152

123

1187

Troy Pierre Woodlawn, Baton Rouge

22:01.4

7:20/M

11

 

153

124

1049

Rene Jones East St. John

22:03.7

7:21/M

9

 

154

125

1155

Matthieu McIntosh Walker

22:04.1

7:21/M

11

 

155

126

1020

Cole Perkins Denham Springs

22:07.6

7:22/M

10

 

156

127

1034

Landon Brouillette East Iberville

22:09.5

7:23/M

9

 

157

128

1027

Jack Foil Dunham

22:11.2

7:24/M

10

 

158

129

1007

Graham Jones David Thibodaux STEM

22:11.9

7:24/M

11

 

159

(< 5)

1068

Dakota Burson French Settlement

22:13.3

7:24/M

11

 

160

130

985

Connor Burns Central, Baton Rouge

22:13.7

7:24/M

12

 

161

131

1021

Abren Prestige Denham Springs

22:14.6

7:25/M

10

 

162

132

995

Damien Friedman Choudrant

22:14.6

7:25/M

10

 

163

133

1044

Kendrick Brown East St. John

22:15.6

7:25/M

9

 

164

134

932

Amari Saunders Beau Chene

22:16.5

7:25/M

11

 

165

135

1032

Ben Webber Dunham

22:18.2

7:26/M

10

 

166

(> 7)

1087

Taylor Rogers Menard

22:20.2

7:27/M

10

 

167

(> 7)

1147

Ryan Stewart Teurlings Catholic

22:21.2

7:27/M

12

 

168

136

989

Kade Pruyn Central, Baton Rouge

22:24.7

7:28/M

 

169

137

1002

Jake Bailey David Thibodaux STEM

22:25.9

7:28/M

9

 

170

138

1065

Wyatt St.romain False River

22:29.7

7:30/M

9

 

171

139

924

Jamaal Mohamed Baton Rouge Magnet

22:31.2

7:30/M

11

 

172

140

1192

Elijah Sykes Woodlawn, Baton Rouge

22:40.3

7:33/M

11

 

173

141

1156

Justin Roberthon Walker

22:42.6

7:34/M

9

 

174

142

929

Pedro Montoya Beau Chene

22:44.4

7:35/M

9

 

175

143

913

Alex Miller Albany

22:45.2

7:35/M

9

 

176

144

1197

Aanan Henderson Zachary

22:45.8

7:35/M

12

 

177

(> 7)

1141

Connor Baudoin Teurlings Catholic

22:47.7

7:36/M

12

 

178

(> 7)

305

Brennan Broussard Teurlings Catholic

22:53.7

7:38/M

 

179

145

988

Justin Nijoka Central, Baton Rouge

22:58.5

7:39/M

 

180

(> 7)

1120

Garrett Parks St. Amant

23:00.2

7:40/M

10

 

181

146

1052

Larry Turner East St. John

23:00.5

7:40/M

12

 

182

147

1061

Ryan Arnaud False River

23:12.7

7:44/M

11

 

183

148

997

Jared Meaux Choudrant

23:14.2

7:45/M

9

 

184

(> 7)

1018

Clint Normand Denham Springs

23:17.6

7:46/M

11

 

185

(< 5)

635

Rodney Carter Jehovah-Jireh Christian

23:21.9

7:47/M

9

 

186

149

1003

Logan Chaney David Thibodaux STEM

23:22.2

7:47/M

11

 

187

150

1048

Joemal Jones East St. John

23:22.2

7:47/M

12

 

188

151

909

Zachary Crawford Albany

23:27.7

7:49/M

11

 

189

(> 7)

1154

Hilton McGaughey Walker

23:28.6

7:49/M

10

 

190

152

1198

William Woodfin Zachary

23:28.7

7:49/M

12

 

191

(> 7)

1184

Logan Fontenot Woodlawn, Baton Rouge

23:31.2

7:50/M

11

 

192

(> 7)

1016

Kevin Kidd Denham Springs

23:40.6

7:53/M

9

 

193

(> 7)

994

Alex Friedman Choudrant

23:45.7

7:55/M

10

 

194

(> 7)

979

Terreill Robertson Cedar Creek

23:47.7

7:56/M

12

 

195

153

1097

Kevin Ramirez Morgan City

23:49.2

7:56/M

9

 

196

(> 7)

1053

Isaiah Williams East St. John

23:59.5

8:00/M

11

 

197

(> 7)

1004

Dakota Credeur David Thibodaux STEM

24:01.2

8:00/M

11

 

198

154

1063

Bailey Humphreys False River

24:03.2

8:01/M

11

 

199

(> 7)

1183

Marshall Bayles Woodlawn, Baton Rouge

24:14.1

8:05/M

9

 

200

(> 7)

1103

Wesley Harris Runnels

24:14.1

8:05/M

12

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

201

155

1029

Michael McMahan Dunham

24:15.2

8:05/M

11

 

202

156

1095

Reid McDill Morgan City

24:16.3

8:05/M

10

 

203

157

1031

Nick Samaha Dunham

24:18.8

8:06/M

9

 

204

(< 5)

955

David Allen Capitol

24:27.2

8:09/M

9

 

205

158

1024

Nolan Courville Dunham

24:27.9

8:09/M

10

 

206

(> 7)

1102

Clay Harned Runnels

24:29.8

8:10/M

12

 

207

159

1043

Alex Williams East Iberville

24:39.2

8:13/M

11

 

208

(> 7)

972

Graham Clary Cedar Creek

24:39.2

8:13/M

9

 

209

(> 7)

993

Kristian Collins Choudrant

24:43.8

8:14/M

12

 

210

(> 7)

1051

Wesley Patterson East St. John

24:44.2

8:15/M

10

 

211

(> 7)

998

Morgan Pepper Choudrant

24:46.6

8:15/M

10

 

212

(< 5)

938

Christopher Calvo Broadmoor

25:02.2

8:21/M

11

 

213

(< 5)

1069

Devin Harris French Settlement

25:04.1

8:21/M

10

 

214

(> 7)

1191

Joshua Stevens Woodlawn, Baton Rouge

25:04.7

8:21/M

10

 

215

(> 7)

996

Riley Hartis Choudrant

25:05.1

8:22/M

11

 

216

(> 7)

999

Shane Price Choudrant

25:06.9

8:22/M

11

 

217

160

1026

Adam Fields Dunham

25:07.9

8:22/M

12

 

218

(> 7)

973

Navy Coggins Cedar Creek

25:11.2

8:24/M

9

 

219

161

1025

Gary Fagan Dunham

25:18.6

8:26/M

10

 

220

(> 7)

910

Tanner Frazier Albany

25:19.0

8:26/M

11

 

221

(> 7)

926

Bryce Hebert Beau Chene

25:25.8

8:28/M

9

 

222

(> 7)

1023

Kyle Burnes Dunham

25:26.4

8:29/M

10

 

223

(> 7)

1028

Brooks Jones Dunham

26:03.6

8:41/M

10

 

224

(> 7)

1186

Joshua Johnson Woodlawn, Baton Rouge

26:16.8

8:45/M

12

 

225

(> 7)

1012

Nick Donze Denham Springs

26:22.7

8:47/M

10

 

226

162

1112

Charles Lillie Slaughter Community Charter Sc

26:28.2

8:49/M

JR

 

227

(> 7)

928

Samuel Knott Beau Chene

26:52.4

8:57/M

11

 

228

163

1064

Austin Kilpatrick False River

27:16.5

9:05/M

11

 

229

(> 7)

1022

Noah Wesley Denham Springs

27:57.4

9:19/M

10

 

230

164

1039

Ickyu Ruensukhon East Iberville

28:19.1

9:26/M

11

 

231

165

1096

Irving Montes Morgan City

28:19.5

9:26/M

11

 

232

166

1092

Omar Espinoza Morgan City

28:36.6

9:32/M

9

 

233

167

1110

Kaleb Coleman Slaughter Community Charter Sc

28:43.3

9:34/M

FR

 

234

168

1042

Troy Warmsley East Iberville

28:53.7

9:38/M

11

 

235

(> 7)

927

John Henry Beau Chene

29:05.1

9:42/M

10

 

236

(< 5)

1071

Andrew Dawson Hammond

29:23.2

9:48/M

9

 

237

(> 7)

1047

Antonio Denson East St. John

29:25.2

9:48/M

10

 

238

169

1093

Logan Fontenot Morgan City

29:32.5

9:51/M

11

 

239

(> 7)

1019

Noel Orozco Denham Springs

31:15.3

10:25/M

10

 

240

(> 7)

1006

Dominic Fontenot David Thibodaux STEM

33:18.2

11:06/M

10

 

241

(< 5)

1073

Zachary Newman Hammond

34:48.1

11:36/M

10

 

242

(< 5)

940

Harikrishna Jariwala Broadmoor

36:36.8

12:12/M

11

 

243

(< 5)

941

Jason Jasildo Broadmoor

36:37.6

12:12/M

11

 

244

170

1111

Dylan Gustafson Slaughter Community Charter Sc

37:42.5

12:34/M

FR

 

Top

Team Summary Report - Boys

JV/Middle School Boys

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

St. Aloysius

34

1

2

6

10

15

30

47

 

 

Top 5 Times: 1:00:24.9--- Average Time: 12:04.9

 

2

Catholic, Baton Rouge

44

5

7

8

11

13

18

19

 

 

Top 5 Times: 1:01:08.7--- Average Time: 12:13.7

 

3

Northwestern Middle School

87

3

4

22

23

35

60

69

 

 

Top 5 Times: 1:02:56.9--- Average Time: 12:35.3

 

4

St. Michael

166

17

27

31

43

48

65

68

 

 

Top 5 Times: 1:05:48.1--- Average Time: 13:09.6

 

5

St. George Catholic School

175

9

20

25

57

64

74

78

 

 

Top 5 Times: 1:05:41.3--- Average Time: 13:08.2

 

6

Our Lady of Mercy

184

32

34

36

40

42

44

66

 

 

Top 5 Times: 1:06:41.6--- Average Time: 13:20.3

 

7

West Feliciana

263

28

37

39

67

92

103

106

 

 

Top 5 Times: 1:08:35.9--- Average Time: 13:43.1

 

8

North Corbin Junior High Schoo

297

53

54

55

63

72

101

115

 

 

Top 5 Times: 1:09:21.7--- Average Time: 13:52.3

 

9

St. Jude Elementary

300

21

50

52

83

94

98

108

 

 

Top 5 Times: 1:09:58.2--- Average Time: 13:59.6

 

10

CHA Crusaders

330

24

29

33

113

131

136

145

 

 

Top 5 Times: 1:10:48.7--- Average Time: 14:09.7

 

11

Westside Gators

335

46

58

59

73

99

102

104

 

 

Top 5 Times: 1:10:38.2--- Average Time: 14:07.6

 

12

Alexandria Country Day

347

38

41

77

91

100

109

110

 

 

Top 5 Times: 1:11:20.4--- Average Time: 14:16.0

 

13

Copper Mill Elementary

352

26

71

76

89

90

118

126

 

 

Top 5 Times: 1:11:14.8--- Average Time: 14:14.9

 

14

St Thomas More Catholic School

364

14

81

86

88

95

141

147

 

 

Top 5 Times: 1:11:48.3--- Average Time: 14:21.6

 

15

Cedar Creek

384

51

75

80

82

96

155

157

 

 

Top 5 Times: 1:12:26.4--- Average Time: 14:29.2

 

16

Sacred Heart of Jesus School

426

62

79

87

93

105

114

123

 

 

Top 5 Times: 1:13:30.9--- Average Time: 14:42.1

 

17

Most Blessed Sacrament School

449

12

45

127

132

133

149

153

 

 

Top 5 Times: 1:14:19.2--- Average Time: 14:51.8

 

18

Iowa Jr High

468

49

61

85

130

143

 

 

Top 5 Times: 1:15:23.9--- Average Time: 15:04.7

 

19

Westgate

582

70

116

128

129

139

151

 

 

Top 5 Times: 1:18:24.3--- Average Time: 15:40.8

 

20

Dunham

591

16

122

134

159

160

161

 

 

Top 5 Times: 1:21:39.7--- Average Time: 16:19.9

 

21

Maurepas

603

111

112

120

125

135

140

154

 

 

Top 5 Times: 1:18:52.3--- Average Time: 15:46.4

 

22

East St. John

613

97

117

119

124

156

158

 

 

Top 5 Times: 1:19:56.6--- Average Time: 15:59.3

 

23

St. Amant

681

56

144

150

165

166

 

 

Top 5 Times: 1:31:46.6--- Average Time: 18:21.3

 

24

Runnels

684

107

121

137

152

167

 

 

Top 5 Times: 1:27:03.6--- Average Time: 17:24.7

 

25

Holy Family School

725

84

142

162

168

169

 

 

Top 5 Times: 1:36:10.1--- Average Time: 19:14.0

 

26

St. Jean Vianney School

759

138

146

148

163

164

170

 

 

Top 5 Times: 1:30:12.5--- Average Time: 18:02.5

 

Inc.

Amite Christian Academy

1 finishers

 

 

 

Inc.

Anderson Middle School

1 finishers

 

 

 

Inc.

Catholic, Point Coupee

4 finishers

 

 

 

Inc.

Choudrant

3 finishers

 

 

 

Inc.

David Thibodaux STEM

2 finishers

 

 

 

Inc.

East Iberville

1 finishers

 

 

 

Inc.

Glen Oaks

1 finishers

 

 

 

Inc.

Morgan City

1 finishers

 

 

 

Inc.

Slaughter Community Charter Sc

4 finishers

 

 

 

Inc.

Southside Junior High School

1 finishers

 

 

 

Inc.

Zachary

1 finishers

 

 

 
Top
 

Team Summary Report - Boys

High School Boys

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

Catholic, Baton Rouge

30

1

3

6

9

11

14

16

 

 

Top 5 Times: 1:23:24.5--- Average Time: 16:40.9

 

2

St. Michael

141

8

18

27

43

45

61

65

 

 

Top 5 Times: 1:30:16.3--- Average Time: 18:03.2

 

3

Episcopal

146

15

22

31

32

46

58

66

 

 

Top 5 Times: 1:30:36.2--- Average Time: 18:07.2

 

4

Runnels

188

12

13

33

44

86

90

97

 

 

Top 5 Times: 1:32:22.5--- Average Time: 18:28.5

 

5

Cedar Creek

189

10

36

37

38

68

80

83

 

 

Top 5 Times: 1:32:36.3--- Average Time: 18:31.2

 

6

Menard

201

24

35

41

49

52

79

85

 

 

Top 5 Times: 1:33:02.2--- Average Time: 18:36.4

 

7

West Feliciana

208

17

26

42

56

67

71

73

 

 

Top 5 Times: 1:33:08.4--- Average Time: 18:37.7

 

8

Teurlings Catholic

230

19

20

47

51

93

105

114

 

 

Top 5 Times: 1:33:40.7--- Average Time: 18:44.1

 

9

Denham Springs

254

2

30

50

70

102

126

131

 

 

Top 5 Times: 1:34:12.3--- Average Time: 18:50.4

 

10

Westgate

274

23

34

39

60

118

122

 

 

Top 5 Times: 1:35:58.0--- Average Time: 19:11.6

 

11

Baton Rouge Magnet

275

4

48

57

63

103

139

 

 

Top 5 Times: 1:35:11.1--- Average Time: 19:02.2

 

12

Walker

295

40

53

54

64

84

125

141

 

 

Top 5 Times: 1:36:41.0--- Average Time: 19:20.2

 

13

Choudrant

300

7

25

74

95

99

132

148

 

 

Top 5 Times: 1:36:27.7--- Average Time: 19:17.5

 

14

Zachary

409

5

21

87

144

152

 

 

Top 5 Times: 1:41:13.5--- Average Time: 20:14.7

 

15

East St. John

426

28

69

72

124

133

146

150

 

 

Top 5 Times: 1:41:56.9--- Average Time: 20:23.3

 

16

Woodlawn, Baton Rouge

445

29

92

106

108

110

123

140

 

 

Top 5 Times: 1:42:53.2--- Average Time: 20:34.6

 

17

Beau Chene

457

55

81

88

113

120

134

142

 

 

Top 5 Times: 1:43:22.8--- Average Time: 20:40.5

 

18

Albany

463

59

75

98

112

119

143

151

 

 

Top 5 Times: 1:43:41.5--- Average Time: 20:44.3

 

19

David Thibodaux STEM

480

62

76

104

109

129

137

149

 

 

Top 5 Times: 1:44:13.7--- Average Time: 20:50.7

 

20

St. Amant

481

78

91

94

107

111

115

121

 

 

Top 5 Times: 1:44:14.5--- Average Time: 20:50.9

 

21

Central, Baton Rouge

582

82

89

130

136

145

 

 

Top 5 Times: 1:48:29.2--- Average Time: 21:41.8

 

22

False River

636

96

101

138

147

154

163

 

 

Top 5 Times: 1:51:41.8--- Average Time: 22:20.3

 

23

Morgan City

717

77

153

156

165

166

169

 

 

Top 5 Times: 2:05:12.5--- Average Time: 25:02.5

 

24

East Iberville

718

100

127

159

164

168

 

 

Top 5 Times: 2:05:08.2--- Average Time: 25:01.6

 

25

Slaughter Community Charter Sc

732

116

117

162

167

170

 

 

Top 5 Times: 2:16:24.8--- Average Time: 27:16.9

 

26

Dunham

733

128

135

155

157

158

160

161

 

 

Top 5 Times: 1:57:31.5--- Average Time: 23:30.3

 

Inc.

Jehovah-Jireh Christian

3 finishers

 

 

 

Inc.

Broadmoor

4 finishers

 

 

 

Inc.

Capitol

1 finishers

 

 

 

Inc.

French Settlement

3 finishers

 

 

 

Inc.

Hammond

4 finishers

 

 

 
 
Top

Overall Finish List - Girls

JV/Middle School Girls

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

1

52

Caitie Brumfield CHA Crusaders

13:08.9

6:34/M

8

 

2

2

208

Heather Abadie St Thomas More Catholic School

13:23.8

6:42/M

7

 

3

3

167

Lucy Laville Our Lady of Mercy

13:24.8

6:42/M

8

 

4

4

226

Virginia Dirks St. Aloysius

13:26.8

6:43/M

8

 

5

5

227

Anna Camille Eagleton St. Aloysius

13:40.4

6:50/M

7

 

6

6

175

Ann Fink Runnels

13:41.8

6:51/M

8

 

7

7

100

Lizzie Oliver Episcopal

13:50.8

6:55/M

6

 

8

8

238

Avery Oubre St. Aloysius

13:54.5

6:57/M

5

 

9

9

166

Jane Laville Our Lady of Mercy

13:56.7

6:58/M

7

 

10

10

55

Hailey Humphries CHA Crusaders

14:01.3

7:01/M

7

 

11

(< 5)

311

Kelly Goff West Feliciana

14:07.9

7:04/M

9

 

12

11

62

Rebecca Quebedeaux CHA Crusaders

14:09.5

7:05/M

7

 

13

12

242

Kate Ritchie St. Aloysius

14:13.5

7:07/M

7

 

14

13

89

Grace Cullens Episcopal

14:13.7

7:07/M

8

 

15

14

165

Elise Jones Our Lady of Mercy

14:14.5

7:07/M

6

 

16

15

233

Macy Howard St. Aloysius

14:15.3

7:08/M

7

 

17

16

235

Ava Lemoine St. Aloysius

14:15.8

7:08/M

6

 

18

17

183

Sydney Worsham Runnels

14:17.2

7:09/M

6

 

19

(< 5)

123

Josie Whipp Most Blessed Sacrament School

14:20.6

7:10/M

8

 

20

18

155

Vivian Ardoin Our Lady of Mercy

14:24.5

7:12/M

6

 

21

19

229

Maddie Kate Gardiner St. Aloysius

14:24.5

7:12/M

6

 

22

20

280

Sophie Martin St. Jude Elementary

14:31.6

7:16/M

7

 

23

21

277

Ava Dunn St. Jude Elementary

14:38.4

7:19/M

6

 

24

22

152

Jakenzie Thymes Northwestern Middle School

14:42.7

7:21/M

7

 

25

23

200

Alana Simon Sacred Heart of Jesus School

14:44.6

7:22/M

5

 

26

(> 7)

236

Mary Bennett Marchand St. Aloysius

14:47.9

7:24/M

6

 

27

(> 7)

230

Anne Scott Guglielmo St. Aloysius

14:50.3

7:25/M

6

 

28

24

221

Taylor Stockwell St Thomas More Catholic School

14:51.8

7:26/M

5

 

29

(> 7)

237

Alexis Napoli St. Aloysius

14:55.2

7:28/M

6

 

30

25

101

Bethany Reid Episcopal

14:56.4

7:28/M

7

 

31

26

211

Brynn Duggan St Thomas More Catholic School

14:58.6

7:29/M

7

 

32

27

104

Jennie Stauss Episcopal

15:02.2

7:31/M

9

 

33

(> 7)

241

Caroline Ritchie St. Aloysius

15:06.9

7:33/M

8

 

34

28

247

Avery Boudreaux St. George Catholic School

15:09.1

7:35/M

7

 

35

29

177

Blaiklee Guillot Runnels

15:09.2

7:35/M

6

 

36

30

58

Maggie Leblanc CHA Crusaders

15:10.1

7:35/M

6

 

37

31

262

Katherine Varnado St. George Catholic School

15:11.9

7:36/M

7

 

38

32

80

Jaala Thymes Copper Mill Elementary

15:13.1

7:37/M

5

 

39

(> 7)

231

Sarah Hardin St. Aloysius

15:14.4

7:37/M

7

 

40

(> 7)

225

Julia Crawford St. Aloysius

15:24.3

7:42/M

8

 

41

33

304

Emily Titus St. Michael

15:25.8

7:43/M

10

 

42

34

324

Kallista Buell Zachary

15:28.8

7:44/M

9

 

43

35

169

Lydia Poche Our Lady of Mercy

15:30.8

7:45/M

7

 

44

36

160

Amelia Cochran Our Lady of Mercy

15:33.3

7:47/M

6

 

45

(> 7)

234

Isabella Lalonde St. Aloysius

15:35.5

7:48/M

5

 

46

37

297

Brandi Gosserand St. Michael

15:38.3

7:49/M

12

 

47

38

286

Mary Claire Saia St. Jude Elementary

15:39.2

7:50/M

8

 

48

39

132

Kaitlyn Savant North Corbin Junior High Schoo

15:40.3

7:50/M

6

 

49

40

150

Kylie Obrien Northwestern Middle School

15:42.9

7:51/M

8

 

50

(> 7)

243

Ainsley Roberts St. Aloysius

15:43.7

7:52/M

5

 

51

41

60

Jenna Monette CHA Crusaders

15:43.7

7:52/M

7

 

52

(< 5)

67

Jessica Upshaw Choudrant

15:47.6

7:54/M

8

 

53

42

145

Caylee Cole Northwestern Middle School

15:49.3

7:55/M

8

 

54

(< 5)

42

Kenzie Crawford Cedar Creek

15:50.2

7:55/M

7

 

55

43

326

Caroline Fontenot Zachary

15:51.2

7:56/M

9

 

56

44

181

Ryan Roper Runnels

15:51.2

7:56/M

6

 

57

(> 7)

244

Gillian Sawyer St. Aloysius

15:52.6

7:56/M

5

 

58

(< 5)

310

Brianna Blanchard West Feliciana

15:53.4

7:57/M

9

 

59

45

149

Katy Knect Northwestern Middle School

15:53.6

7:57/M

8

 

60

46

216

Sara Levron St Thomas More Catholic School

15:54.4

7:57/M

7

 

61

47

322

Sara Waguespack Westside Gators

15:54.4

7:57/M

6

 

62

48

144

Kaylan Callihan Northwestern Middle School

15:54.7

7:57/M

7

 

63

49

139

Bailee Avants Northwestern Middle School

15:55.2

7:58/M

7

 

64

(> 7)

240

Emma Claire Hendry St. Aloysius

15:55.6

7:58/M

 

65

50

49

Mary Rose Brady CHA Crusaders

15:55.8

7:58/M

7

 

66

51

252

Emilie Etienne St. George Catholic School

15:56.2

7:58/M

5

 

67

(> 7)

239

Annie Pizzolato St. Aloysius

15:56.5

7:58/M

6

 

68

52

157

Claire Beyer Our Lady of Mercy

15:56.9

7:58/M

5

 

69

(< 5)

309

Mary Elizabeth Barrow West Feliciana

15:57.2

7:59/M

9

 

70

53

178

Ava Kadi Runnels

15:59.3

8:00/M

6

 

71

(> 7)

162

Kaitlyn Glaser Our Lady of Mercy

15:59.9

8:00/M

6

 

72

54

138

Haley Williams North Corbin Junior High Schoo

16:02.1

8:01/M

6

 

73

55

143

Alexis Callihan Northwestern Middle School

16:02.6

8:01/M

7

 

74

56

278

Sophie Kronenberger St. Jude Elementary

16:03.6

8:02/M

8

 

75

57

328

Katie Mestayer Zachary

16:04.4

8:02/M

9

 

76

58

318

Meagan Perry Westside Gators

16:07.2

8:04/M

7

 

77

(> 7)

228

Reese Favaloro St. Aloysius

16:12.7

8:06/M

6

 

78

59

265

Clara Collins St. Jean Vianney School

16:14.4

8:07/M

7

 

79

60

299

Jenna Lowe St. Michael

16:15.2

8:08/M

10

 

80

61

98

Landry Litel Episcopal

16:16.2

8:08/M

7

 

81

(< 5)

83

Maddie Demars Denham Springs

16:16.3

8:08/M

11

 

82

(< 5)

37

Laney Chatman Catholic, Point Coupee

16:18.6

8:09/M

5

 

83

(> 7)

171

Elle Sullivan Our Lady of Mercy

16:21.5

8:11/M

6

 

84

62

302

Camille Palmer St. Michael

16:22.6

8:11/M

11

 

85

(< 5)

88

Ciara Venable Dunham

16:22.7

8:11/M

8

 

86

(< 5)

1199

Bayli Niccolini Denham Springs Jr High

16:23.5

8:12/M

7

 

87

63

97

Laura Kurtz Episcopal

16:23.9

8:12/M

8

 

88

64

6

Anna Leddy Alexandria Country Day

16:23.9

8:12/M

5

 

89

65

210

Blair Duggan St Thomas More Catholic School

16:24.1

8:12/M

5

 

90

66

79

Lillian Talbot Copper Mill Elementary

16:24.3

8:12/M

6

 

91

67

90

Caitlin Davis Episcopal

16:24.5

8:12/M

9

 

92

68

186

Madelyn Adcock Sacred Heart of Jesus School

16:24.7

8:12/M

7

 

93

(> 7)

168

Mikala Noonan Our Lady of Mercy

16:26.1

8:13/M

8

 

94

69

192

Emma Graves Sacred Heart of Jesus School

16:26.3

8:13/M

5

 

95

70

112

Kolleen Courville Holy Family School

16:27.5

8:14/M

8

 

96

(> 7)

232

Olivia Hotstream St. Aloysius

16:28.8

8:14/M

6

 

97

71

189

Amelia Cave Sacred Heart of Jesus School

16:29.4

8:15/M

8

 

98

(> 7)

106

Caroline Thaxton Episcopal

16:30.8

8:15/M

9

 

99

(< 5)

40

Reese Morrison Catholic, Point Coupee

16:34.7

8:17/M

7

 

100

(< 5)

109

Alicia Stanga French Settlement

16:40.5

8:20/M

6

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

101

72

199

Inessa Robillard Sacred Heart of Jesus School

16:45.8

8:23/M

4

 

102

(> 7)

163

Marley Graves Our Lady of Mercy

16:46.1

8:23/M

5

 

103

73

249

Lauren Chemin St. George Catholic School

16:48.3

8:24/M

7

 

104

74

45

Anna Aucoin CHA Crusaders

16:50.1

8:25/M

8

 

105

(> 7)

64

Veronica Stegall CHA Crusaders

16:50.3

8:25/M

5

 

106

75

128

Kadence Hopkins North Corbin Junior High Schoo

16:52.2

8:26/M

7

 

107

76

13

Elizabeth Shelton Alexandria Country Day

16:54.5

8:27/M

8

 

108

(< 5)

66

Katie Echols Choudrant

16:55.2

8:28/M

8

 

109

77

176

Emma Fishbein Runnels

16:55.2

8:28/M

6

 

110

(< 5)

313

Caroline Smith West Feliciana

17:01.6

8:31/M

9

 

111

78

179

Jenna Labonne Runnels

17:02.6

8:31/M

7

 

112

79

75

Ava Hart Copper Mill Elementary

17:05.6

8:33/M

6

 

113

80

130

Callie Leleux North Corbin Junior High Schoo

17:07.5

8:34/M

8

 

114

(> 7)

142

Adley Bunch Northwestern Middle School

17:07.6

8:34/M

8

 

115

81

283

Abigail Meares St. Jude Elementary

17:07.9

8:34/M

6

 

116

82

284

Alex Miller St. Jude Elementary

17:09.3

8:35/M

5

 

117

83

184

Estelle Abel Sacred Heart of Jesus School

17:09.6

8:35/M

7

 

118

(> 7)

92

Julia Frazer Episcopal

17:10.7

8:35/M

7

 

119

84

190

Natalie Feduccia Sacred Heart of Jesus School

17:11.1

8:36/M

5

 

120

(> 7)

141

Jalynn Bidol Northwestern Middle School

17:11.5

8:36/M

7

 

121

85

217

Claudia Magee St Thomas More Catholic School

17:14.5

8:37/M

5

 

122

86

303

Emily Passman St. Michael

17:15.2

8:38/M

10

 

123

87

300

Skylar McLaughlin St. Michael

17:17.2

8:39/M

9

 

124

(> 7)

146

Ashlyn Davis Northwestern Middle School

17:20.5

8:40/M

7

 

125

88

10

Mackenzie McDonald Alexandria Country Day

17:24.3

8:42/M

7

 

126

89

68

Kelsi Atkinson Copper Mill Elementary

17:25.9

8:43/M

6

 

127

(> 7)

185

Betsy Adams Sacred Heart of Jesus School

17:27.6

8:44/M

7

 

128

90

315

Reagan Bencaz Westside Gators

17:28.4

8:44/M

7

 

129

91

296

Karley Doyle St. Michael

17:30.3

8:45/M

11

 

130

92

246

Corinne Blanchard St. George Catholic School

17:30.8

8:45/M

5

 

131

(> 7)

187

Gabriela Barbin Sacred Heart of Jesus School

17:31.2

8:46/M

7

 

132

93

276

Caroline Davis St. Jude Elementary

17:31.4

8:46/M

7

 

133

(> 7)

288

Camille Smith St. Jude Elementary

17:32.5

8:46/M

6

 

134

94

251

Kelly Dupuy St. George Catholic School

17:32.5

8:46/M

8

 

135

(> 7)

46

Lucy Aucoin CHA Crusaders

17:34.6

8:47/M

5

 

136

95

264

Julia Clark St. Jean Vianney School

17:35.6

8:48/M

6

 

137

96

220

Catherine Saunders St Thomas More Catholic School

17:37.3

8:49/M

7

 

138

(> 7)

282

Landry Mayeux St. Jude Elementary

17:38.7

8:49/M

5

 

139

(> 7)

295

Kayla Darsam St. Michael

17:39.5

8:50/M

10

 

140

97

248

Brynn Bulot St. George Catholic School

17:44.3

8:52/M

6

 

141

(< 5)

65

Brooklyn Breslin Choudrant

17:44.8

8:52/M

7

 

142

(> 7)

108

Ryan Whaley Episcopal

17:47.7

8:54/M

8

 

143

(> 7)

301

Hannah Miller St. Michael

17:49.7

8:55/M

10

 

144

98

327

Kelsie Littles Zachary

17:50.2

8:55/M

9

 

145

(> 7)

195

Haley Jones Sacred Heart of Jesus School

17:50.5

8:55/M

5

 

146

99

329

Cassianne Mussachia Zachary

17:54.7

8:57/M

9

 

147

(> 7)

159

Callie Rose Chenevert Our Lady of Mercy

17:58.1

8:59/M

8

 

148

(> 7)

172

Rosie Tate Our Lady of Mercy

17:58.3

8:59/M

6

 

149

100

263

Anna Borich St. Jean Vianney School

17:59.9

9:00/M

7

 

150

(> 7)

197

Anna Musso Sacred Heart of Jesus School

18:02.8

9:01/M

6

 

151

(< 5)

44

Faith Johnson Cedar Creek

18:04.4

9:02/M

6

 

152

(> 7)

147

Kali Howard Northwestern Middle School

18:08.6

9:04/M

7

 

153

(< 5)

117

Caroline Adolph Most Blessed Sacrament School

18:09.3

9:05/M

6

 

154

101

111

Caroline Cagle Holy Family School

18:09.9

9:05/M

6

 

155

102

16

Whitney Thomas Alexandria Country Day

18:10.3

9:05/M

7

 

156

(> 7)

245

Ryan Birke St. George Catholic School

18:10.6

9:05/M

8

 

157

(> 7)

250

Morgan Domingue St. George Catholic School

18:14.8

9:07/M

5

 

158

(> 7)

294

Lauryn Buuck St. Michael

18:17.5

9:09/M

10

 

159

103

82

Lucille Yoes Copper Mill Elementary

18:19.2

9:10/M

5

 

160

(> 7)

198

Claire Perrault Sacred Heart of Jesus School

18:22.5

9:11/M

6

 

161

(> 7)

54

Isabella Hummel CHA Crusaders

18:22.7

9:11/M

8

 

162

104

330

Victoria Staid Zachary

18:22.8

9:11/M

9

 

163

(> 7)

51

Maria Brandenburg CHA Crusaders

18:26.3

9:13/M

6

 

164

(> 7)

201

Abby Wall Sacred Heart of Jesus School

18:26.6

9:13/M

FR

 

165

(> 7)

95

Molly Hyde Episcopal

18:29.1

9:15/M

7

 

166

(> 7)

164

Avery Guillot Our Lady of Mercy

18:30.6

9:15/M

5

 

167

(> 7)

53

Lizzie Brumfield CHA Crusaders

18:31.2

9:16/M

4

 

168

(> 7)

158

Molly Blouin Our Lady of Mercy

18:31.8

9:16/M

8

 

169

(> 7)

48

Ava Barnett CHA Crusaders

18:33.2

9:17/M

4

 

170

(> 7)

140

Alexandra Barton Northwestern Middle School

18:37.3

9:19/M

8

 

171

105

2

Jillian Covington Alexandria Country Day

18:37.5

9:19/M

7

 

172

(> 7)

173

Riley Washington Our Lady of Mercy

18:37.7

9:19/M

8

 

173

(> 7)

148

Kibi Huggins Northwestern Middle School

18:40.1

9:20/M

7

 

174

(< 5)

204

Naomi Mock Slaughter Community Charter Sc

18:41.6

9:21/M

8

 

175

(> 7)

287

Madeline Schexnayder St. Jude Elementary

18:42.8

9:21/M

7

 

176

106

11

Emma Prejean Alexandria Country Day

18:44.2

9:22/M

5

 

177

(< 5)

18

Annalina David Iowa Jr High

18:45.8

9:23/M

6

 

178

(< 5)

22

Jailyn Underwood Iowa Jr High

18:45.8

9:23/M

6

 

179

107

270

Alivia Montgomery St. Jean Vianney School

18:46.2

9:23/M

6

 

180

(> 7)

154

Cana Zachary Northwestern Middle School

18:47.4

9:24/M

8

 

181

108

272

Allie Waguespack St. Jean Vianney School

18:47.8

9:24/M

5

 

182

109

78

Camila Roldan Copper Mill Elementary

18:48.2

9:24/M

6

 

183

(> 7)

261

Jordan Territo St. George Catholic School

18:48.5

9:24/M

5

 

184

(> 7)

254

Elizabeth Gordon St. George Catholic School

18:49.5

9:25/M

5

 

185

(> 7)

63

Faith Stegall CHA Crusaders

18:49.7

9:25/M

7

 

186

(> 7)

153

Madeline Watson Northwestern Middle School

18:49.8

9:25/M

7

 

187

110

116

Hannah Sonnier Holy Family School

18:50.3

9:25/M

8

 

188

111

127

Molly Glasock North Corbin Junior High Schoo

18:51.7

9:26/M

6

 

189

(> 7)

61

Olivia Monette CHA Crusaders

18:52.1

9:26/M

7

 

190

(> 7)

182

Sarah Stanfield Runnels

18:53.7

9:27/M

8

 

191

(> 7)

213

Mary Elizabeth Granier St Thomas More Catholic School

18:53.7

9:27/M

7

 

192

(> 7)

59

Elena Monette CHA Crusaders

18:54.5

9:27/M

7

 

193

112

131

Londyn McMorris North Corbin Junior High Schoo

18:55.8

9:28/M

8

 

194

113

15

Maggie Stewart Alexandria Country Day

18:56.2

9:28/M

7

 

195

114

136

Julia Rose Walker North Corbin Junior High Schoo

18:56.3

9:28/M

6

 

196

115

317

Sophie Mangus Westside Gators

18:56.5

9:28/M

7

 

197

116

76

Jaydan Jackson Copper Mill Elementary

18:56.8

9:28/M

5

 

198

(> 7)

126

Gracie Davis North Corbin Junior High Schoo

18:57.5

9:29/M

6

 

199

(< 5)

118

Victoria Godso Most Blessed Sacrament School

18:59.5

9:30/M

7

 

200

(< 5)

38

Jolie Dorgan Catholic, Point Coupee

19:07.5

9:34/M

6

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

201

(> 7)

14

Kennady Speir Alexandria Country Day

19:11.4

9:36/M

8

 

202

(> 7)

99

Maeve McCracken Episcopal

19:12.9

9:36/M

7

 

203

(> 7)

194

Blake Hester Sacred Heart of Jesus School

19:13.5

9:37/M

6

 

204

117

273

Elise Watkins St. Jean Vianney School

19:13.7

9:37/M

5

 

205

(> 7)

134

Serenity Stark North Corbin Junior High Schoo

19:16.5

9:38/M

8

 

206

(> 7)

103

Lucy Silverman Episcopal

19:19.8

9:40/M

7

 

207

118

319

Shalynn Powell Westside Gators

19:21.3

9:41/M

6

 

208

119

321

Mallori Talkington Westside Gators

19:22.8

9:41/M

6

 

209

(< 5)

23

Sunny Woodcock Iowa Jr High

19:25.7

9:43/M

4

 

210

120

113

Naomy Gonzales Holy Family School

19:26.7

9:43/M

5

 

211

(> 7)

170

Burgin Rome Our Lady of Mercy

19:30.4

9:45/M

6

 

212

(< 5)

206

Savannah Smith Slaughter Community Charter Sc

19:43.5

9:52/M

7

 

213

121

269

Abigail McLeod St. Jean Vianney School

19:45.1

9:53/M

6

 

214

(> 7)

214

Camille Hosea St Thomas More Catholic School

19:47.6

9:54/M

8

 

215

(< 5)

86

Jill Stafford Denham Springs

19:50.3

9:55/M

11

 

216

(> 7)

135

Kirsten Vidrine North Corbin Junior High Schoo

19:52.9

9:56/M

6

 

217

(> 7)

137

Ilea Watson North Corbin Junior High Schoo

19:58.3

9:59/M

6

 

218

122

320

Sarah Ross Westside Gators

19:58.5

9:59/M

7

 

219

(> 7)

72

Alissa Edwards Copper Mill Elementary

20:09.2

10:05/M

6

 

220

(> 7)

50

Gabriella Brandenburg CHA Crusaders

20:09.2

10:05/M

7

 

221

(> 7)

274

Sydnie Williams St. Jean Vianney School

20:17.4

10:09/M

5

 

222

(> 7)

193

Sophia Guillory Sacred Heart of Jesus School

20:17.5

10:09/M

6

 

223

(> 7)

102

Mehrotra Rhia Episcopal

20:19.7

10:10/M

6

 

224

(> 7)

151

Jessica Schwendimann Northwestern Middle School

20:21.8

10:11/M

8

 

225

(< 5)

87

Elizabeth McFeaters Dunham

20:22.8

10:11/M

7

 

226

(< 5)

120

Ryleigh McKay Most Blessed Sacrament School

20:24.5

10:12/M

5

 

227

(> 7)

74

Abby Haddox Copper Mill Elementary

20:25.7

10:13/M

6

 

228

(> 7)

209

Madison Danos St Thomas More Catholic School

20:27.7

10:14/M

7

 

229

(> 7)

69

Lauren Bradley Copper Mill Elementary

20:29.3

10:15/M

6

 

230

(> 7)

9

Abigail Marcotte Alexandria Country Day

20:31.5

10:16/M

8

 

231

(> 7)

91

Jilly Grace Eskew Episcopal

20:37.7

10:19/M

7

 

232

(> 7)

93

Laura Gboloo Episcopal

20:42.8

10:21/M

6

 

233

(> 7)

129

Dakota Johnson North Corbin Junior High Schoo

20:53.5

10:27/M

8

 

234

(> 7)

298

Elizabeth Ledet St. Michael

20:56.1

10:28/M

10

 

235

(> 7)

77

Jahmaiyah Montgomery Copper Mill Elementary

21:03.7

10:32/M

5

 

236

(> 7)

73

Sarah Graves Copper Mill Elementary

21:03.9

10:32/M

5

 

237

(> 7)

196

Katelyn Meyers Sacred Heart of Jesus School

21:04.5

10:32/M

5

 

238

123

115

Kennedy Passantino Holy Family School

21:08.1

10:34/M

8

 

239

(< 5)

205

Mylisha Scott Slaughter Community Charter Sc

21:11.6

10:36/M

8

 

240

(> 7)

290

Sarah Babin St. Michael

21:17.3

10:39/M

10

 

241

(> 7)

191

Claire Graves Sacred Heart of Jesus School

21:17.3

10:39/M

6

 

242

(> 7)

56

Charli Jones CHA Crusaders

21:30.7

10:45/M

8

 

243

(> 7)

259

Victoria Nolan St. George Catholic School

21:32.9

10:46/M

6

 

244

(> 7)

133

Alex Shaw North Corbin Junior High Schoo

21:35.6

10:48/M

6

 

245

(< 5)

39

Kaitlyn Miller Catholic, Point Coupee

21:37.4

10:49/M

5

 

246

(> 7)

81

Ja'Myia Woodall Copper Mill Elementary

21:39.2

10:50/M

5

 

247

(> 7)

71

Heidi Carroll Copper Mill Elementary

21:40.8

10:50/M

5

 

248

(> 7)

70

Annalee Broussard Copper Mill Elementary

21:44.7

10:52/M

5

 

249

(> 7)

1

Olivia Broussard Alexandria Country Day

21:45.5

10:53/M

5

 

250

(> 7)

125

Sierra Betz North Corbin Junior High Schoo

22:21.5

11:11/M

7

 

251

(> 7)

7

Anna Luke Alexandria Country Day

22:25.8

11:13/M

7

 

252

(> 7)

124

Avery Archer North Corbin Junior High Schoo

22:52.8

11:26/M

7

 

253

(< 5)

21

Brianna Underwood Iowa Jr High

22:55.8

11:28/M

4

 

254

(> 7)

258

Angèle McCleery St. George Catholic School

23:19.3

11:40/M

6

 

255

124

114

Corinne Moreau Holy Family School

23:21.3

11:41/M

5

 

256

(> 7)

268

Gillian Lafleur St. Jean Vianney School

23:42.3

11:51/M

6

 

257

(> 7)

57

Charis Leblanc CHA Crusaders

24:06.7

12:03/M

4

 

258

(< 5)

85

Victoria Mayers Denham Springs

24:43.2

12:22/M

9

 

259

(> 7)

223

Julia Whitney St Thomas More Catholic School

25:11.9

12:36/M

5

 

260

(> 7)

271

Harper Ricker St. Jean Vianney School

25:39.5

12:50/M

6

 

261

(> 7)

224

Jaelyn Williams St Thomas More Catholic School

26:05.8

13:03/M

5

 

262

125

323

Angel Alexander Zachary

30:02.2

15:01/M

9

 

263

(> 7)

325

Erin Dorsey Zachary

30:44.4

15:22/M

9

 

264

(< 5)

1200

Seth Thompson Denham Springs

1:55:40.1

57:50/M

9

 

 
Top

Overall Finish List - Girls

 

High School Girls

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

1

412

Alicia Stamey Episcopal

18:54.5

6:18/M

11

 

2

(< 5)

420

Gabrielle Jennings First Baptist

19:20.5

6:27/M

12

 

3

2

434

Claire Vaughn Menard

19:23.4

6:28/M

8

 

4

3

479

Rachel Pendleton St. Michael

20:31.6

6:50/M

11

 

5

4

405

Adele Broussard Episcopal

21:16.6

7:05/M

9

 

6

5

477

Sara Lavastida St. Michael

21:34.5

7:11/M

9

 

7

(< 5)

449

Kaylen Howe Runnels

21:35.1

7:12/M

10

 

8

6

474

Kaitlyn Doyle St. Michael

21:35.5

7:12/M

11

 

9

7

476

Lauren Ellis St. Michael

21:41.4

7:14/M

11

 

10

8

435

Katharine Vaughn Menard

21:43.4

7:14/M

8

 

11

9

336

Angela McKay Albany

21:43.8

7:14/M

11

 

12

(< 5)

344

Kennedy Smith Baton Rouge Magnet

21:48.1

7:16/M

12

 

13

10

433

Gabi Romero Menard

21:50.3

7:17/M

8

 

14

11

530

Rhagan Rider Zachary

21:50.6

7:17/M

12

 

15

12

382

Marissa Bennett Choudrant

21:53.2

7:18/M

12

 

16

13

426

Noelle Dunn Menard

21:55.6

7:18/M

11

 

17

14

482

Caroline Saucier St. Michael

22:05.9

7:22/M

11

 

18

15

432

Regan Robichaux Menard

22:13.1

7:24/M

11

 

19

16

430

Faith Michiels Menard

22:13.7

7:24/M

8

 

20

17

428

Hannah Hays Menard

22:15.5

7:25/M

9

 

21

18

483

Katie Tanner St. Michael

22:32.4

7:31/M

9

 

22

19

411

Hayley Schwab Episcopal

22:32.8

7:31/M

11

 

23

(< 5)

450

Micah Roper Runnels

22:52.1

7:37/M

9

 

24

(> 7)

429

Avery Long Menard

22:53.7

7:38/M

10

 

25

(> 7)

427

Addison Hays Menard

22:55.9

7:38/M

9

 

26

20

415

Aimee Claire Whitehurst Episcopal

23:07.1

7:42/M

12

 

27

21

407

Lauren Hoff Episcopal

23:08.9

7:43/M

9

 

28

22

484

Julia Titus St. Michael

23:23.2

7:48/M

9

 

29

(> 7)

485

Jessica Tuminello St. Michael

23:25.4

7:48/M

10

 

30

23

413

Megan Stauss Episcopal

23:26.9

7:49/M

12

 

31

24

383

Lacey Futch Choudrant

23:34.9

7:51/M

10

 

32

25

408

Lindsay Landry Episcopal

23:37.8

7:52/M

9

 

33

26

371

Mattie Lou Stinson Cedar Creek

23:42.4

7:54/M

9

 

34

(> 7)

414

Mary Kathryn Underwood Episcopal

23:45.1

7:55/M

9

 

35

(< 5)

391

Ashlynn Jerome Denham Springs

23:45.7

7:55/M

9

 

36

(> 7)

404

Mary Katherine Bolton Episcopal

23:50.2

7:57/M

9

 

37

(> 7)

481

Claire Reinking St. Michael

23:57.6

7:59/M

11

 

38

(> 7)

409

Cole Massengale Episcopal

23:59.6

8:00/M

11

 

39

27

523

Alexis Martin Woodlawn, Baton Rouge

24:03.2

8:01/M

10

 

40

(> 7)

410

Ava Reinecke Episcopal

24:03.9

8:01/M

9

 

41

28

385

Lacey Hotard Choudrant

24:05.5

8:02/M

11

 

42

29

378

Emmy Aaron Choudrant

24:06.7

8:02/M

12

 

43

30

495

Layni Leblanc Walker

24:07.1

8:02/M

12

 

44

31

486

Reese Albert Teurlings Catholic

24:10.7

8:03/M

10

 

45

(< 5)

419

Macy Spears False River

24:13.2

8:04/M

8

 

46

(> 7)

436

Martha Voltz Menard

24:13.8

8:04/M

11

 

47

32

519

Cindy Gonzales Woodlawn, Baton Rouge

24:19.4

8:06/M

12

 

48

(< 5)

341

Taea Jackson Baton Rouge Magnet

24:27.2

8:09/M

11

 

49

(> 7)

480

Nicola Pocorello St. Michael

24:29.6

8:10/M

10

 

50

33

470

Lloren Lawrence St. Amant

24:33.3

8:11/M

12

 

51

(> 7)

431

Alyssa Rabie Menard

24:37.5

8:12/M

10

 

52

34

367

Lauren Osafo Cedar Creek

24:45.2

8:15/M

7

 

53

35

364

Annamari Farrar Cedar Creek

24:49.3

8:16/M

9

 

54

36

861

Madison Thibodeaux Beau Chene

24:52.6

8:17/M

 

55

37

859

Jeannie Lacombe Beau Chene

24:56.2

8:19/M

 

56

38

526

Krislyn Bourgeois Zachary

24:56.8

8:19/M

11

 

57

39

489

Courtney Granger Teurlings Catholic

24:58.5

8:19/M

11

 

58

(< 5)

447

Annaclaire Courville Runnels

25:00.3

8:20/M

9

 

59

40

368

Jaina Robinson Cedar Creek

25:00.9

8:20/M

10

 

60

41

488

Madison Godeau Teurlings Catholic

25:12.7

8:24/M

9

 

61

42

370

Kinslee Spatafora Cedar Creek

25:14.5

8:25/M

9

 

62

43

506

Kerregan Turner West Feliciana

25:20.2

8:27/M

10

 

63

44

858

Stephanie Hayes Beau Chene

25:24.7

8:28/M

 

64

45

333

Sierra Joiner Albany

25:25.2

8:28/M

11

 

65

(> 7)

475

Elena Eddington St. Michael

25:29.2

8:30/M

11

 

66

46

855

Meredith Doucet Beau Chene

25:43.6

8:34/M

 

67

47

380

Alayna Batterton Choudrant

25:44.2

8:35/M

11

 

68

(< 5)

390

Arianna Lynch David Thibodaux STEM

25:54.2

8:38/M

10

 

69

48

528

Olivia Hurst Zachary

25:58.6

8:39/M

10

 

70

49

498

Morgan White Walker

26:08.5

8:43/M

10

 

71

50

389

Ka'Lee Richardson Choudrant

26:10.9

8:43/M

11

 

72

51

379

Kameron Aulds Choudrant

26:13.9

8:44/M

9

 

73

52

524

Shelby Sanchez Woodlawn, Baton Rouge

26:25.1

8:48/M

11

 

74

(< 5)

395

Courtney Patterson Dunham

26:29.7

8:50/M

10

 

75

53

473

Alyssa Swindell St. Amant

26:35.8

8:52/M

10

 

76

54

856

Emily Eadie Beau Chene

26:36.6

8:52/M

 

77

(> 7)

384

Allie Hibbard Choudrant

26:40.4

8:53/M

12

 

78

55

494

Allison Leblanc Walker

26:44.8

8:55/M

10

 

79

56

505